Nasza lokalizacja
Chorzów, ul. Jubileuszowa 42
Godziny otwarcia
Pon - Pt : 8.00 - 20.00
Email
rejestracja@biomedcomplex.pl

Nowy adres BioMed Complex

Nasze Centrum Medycyny Naturalnej oficjalnie zmienia swoją siedzibę. Od wtorku 18 czerwca zapraszamy wszystkich na ul. Jubileuszową 42 w Chorzowie.

Jesteśmy pewni, że nowe miejsce pozwoli nam na wzbogacenie naszej oferty oraz ułatwi profilaktykę, leczenie i diagnostykę metodami naturalnymi mieszkańcom Chorzowa, Świętochłowic, Katowic, Ruda Śląskiej, Bytomia, Sosnowca i Gliwic.

W związku z przeprowadzką 17 czerwca nasze Centrum Medycyny Naturalnej będzie nieczynne.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Liczymy, że ta zmiana zapewni Państwu jeszcze lepszy komfort podczas wizyty.

PROMOCJA z okazji Dnia Dziecka. Badanie na obecność pasożytów u dzieci – 50 % taniej.

Pasożyty są częstym problemem u dzieci. Dostają się one do organizmu dziecka poprzez kontakt lub zabawę z innym nosicielem, jedzenie niemytych owoców, podczas zabawy z domowymi zwierzętami czy w trakcie grzebania rękami w ziemi. Bytując w organizmie dziecka pasożyty rozmnażają się, jednak mogą żyć w organizmie nosiciela bez żadnych oznak. Często objawy pasożytów są podobne do tych, jakie wywołują wirusy lub bakterie.

Najczęściej w organizmie dziecka podczas badań odkrywamy owsiki, glisty, lamblie, włosogłówki oraz tasiemce.

Owsiki – to najczęstsze pasożyty, które występują u dzieci. Dziecko jest osłabione, ma brak apetytu, boli go brzuszek i głowa, może mieć nudności i skarży się na swędzenie w okolicach odbytu.

Glisty mogą osiągać długość nawet pół metra. Niszczą ściany jelita. Larwy glisty mogą przedostawać się do naczyń krwionośnych i z krwią wędrują do żołądka, wątroby, płuc i oskrzeli i innych organów. W okresie pasożytowania w przewodzie pokarmowym u większości osób nie obserwuje się żadnych objawów.  Jeżeli glista trafia do płuc występuje uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej, kaszel i stan podgorączkowy. Gdy trafi ona do jelit, dziecku mogą dokuczać biegunki, bóle brzucha, nudności, wymioty, brak apetytu, bezsenność, bóle głowy, a nawet objawy alergiczne.

Wiciowiec jelitowy wywołuje lambliozę. Prowadzi do biegunek. Konsekwencją ich obecności jest upośledzone wchłanianie tłuszczów, niektórych witamin i laktozy. Mogą wywołać żółtaczkę oraz podrażnienie trzustki lub anemię.

Gdy obserwujesz u dziecka te objawy – nie lekceważ ich! Usunięcie patogenów z organizmu jest niezbędnym warunkiem dobrego samopoczucia Twojego malucha.

W BioMed Complex wykonujemy badania na pasożyty za pomocą testowania rezonansowego. Diagnozowanie odbywa się w sposób bezinwazyjny. Więcej informacji znajdziesz w zakładce – diagnostyka.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka mamy dla Was PROMOCJĘ. Wykonamy badanie na obecność pasożytów u Twojego malucha – 50% taniej!

Oferta obowiązuje w dniach 3-4 czerwca.

Zadbaj o zdrowie swojego dziecka! Zapisz je na badanie!

 

 

Zapraszamy na bezpłatną prelekcję

Zapaszmy na wykład lek. Szymona Grzywacza i lek. Luby Wilczkiewicz na temat “Zastosowanie zielonej żywności w leczeniu choroby Hashimoto i innych chorób autoagresyjnych”. Przyjdź 7 maja na godzinę 18:30 i poznaj naturalne metody wzmacniania odporności.

Prelekcja odbędzie się w Biomed Complex w Świętochłowicach, ul. Bytomska 38 B.

WSTĘP DARMOWY. Rezerwacji miejsc możesz dokonać na naszej stronie na Facebooku lub pod numerem telefonu +48 883 34 07 10.

Porozmawiaj ze specjalistą o swoich dolegliwościach!

 

Metoda biorezonansu wykorzystywana przy diagnostyce

Medycyna niekonwencjonalna wielu osobom kojarzy się z metodami leczenia, które znacznie odbiegają od tradycyjnych terapii. Tymczasem w tej dziedzinie również można zauważyć wpływ nowoczesnych technologii, które wykorzystywane są w szczegółowej diagnostyce chorób oraz procesów zachodzących w organizmie. Jedną z takich metod diagnostycznych jest biorezonans.

Czym jest biorezonans?

biorezonans KatowiceBiorezonans jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem, które wykorzystuje stymulację elektromagnetyczną do diagnostyki i leczenia chorób. Metoda ta na podstawie częstotliwości drgań wychwyconych przez aparat jest w stanie określić nieprawidłowości zachodzące w komórkach organizmu. Według założeń medycyny niekonwencjonalnej każdy patogen ma określoną częstotliwość drgań, a wszystkie odstępstwa od normy można zdiagnozować dzięki analizie wibracji, które mogą informować o schorzeniach i stanach chorobowych w organizmie. Biorezonans można wykorzystywać zarówno w celach diagnostycznych, jak też do terapii wielu chorób i uzależnień.

Badanie biorezonansem

Wiele osób myli biorezonans z rezonansem magnetycznym. Mimo że obie te metody wyróżniają się wysoką dokładnością diagnostyczną, to zarówno przebieg badania, jak i ich istota znacznie się od siebie różnią. Biorezonans przeprowadza się w pozycji siedzącej, a badany trzyma w tym czasie dwie metalowe końcówki podłączone do aparatury. Terapeuta zmienia natężenie fal elektromagnetycznych przechodzących przez ciało i na tej podstawie otrzymywany jest wynik badania. Biorezonans zakłada, że ciało ludzkie wytwarza specyficzne drgania. W przypadku występowania nieprawidłowości lub pasożytów jest w stanie określić lokalizację zaburzeń elektrodermalnych w organizmie oraz zdiagnozować ich przyczynę. Badanie jest całkowicie bezbolesne. W zależności od podatności konkretnej osoby na stymulację elektromagnetyczną może ona odczuwać lekkie mrowienie lub dyskomfort związany z przepływem wiązek prądu o minimalnym natężeniu.

Diagnostyka chorób biorezonansem

Biorezonans wykazuje równie dużą skuteczność w diagnostyce chorób co metody laboratoryjne. W większości wyników ujawnione jednak zostają pasożyty i alergie pokarmowe, które nie zostały zdiagnozowane tradycyjnymi metodami. Terapia biorezonansem obrazuje wszystkie nieprawidłowości w organizmie, które mają być przyczyną powstania chorób oraz nieprzyjemnych dolegliwości. Leczenie ukierunkowane jest więc na wyeliminowanie stanów chorobowych za pomocą fal elektromagnetycznych. Skupia się w głównej mierze na usunięciu pasożytów i alergenów odpowiadających za złą kondycję organizmu. Biorezonans można wykonać w specjalnych klinikach wyposażonych w odpowiednią aparaturę. Dzięki centrum medycyny naturalnej BioMed Complex badanie jest dostępne także w okolicach miasta Katowice. Terapia biorezonansem daje osobom zamieszkującym  cały Śląsk dostęp do skutecznej metody diagnostycznej, która może precyzyjnie określić wewnętrzny stan organizmu i pomóc wdrożyć odpowiednie leczenie w celu pozbycia się dolegliwości o różnym podłożu.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą diagnostyki testem Volla.

Gdy medycyna konwencjonalna zawodzi…

Dzisiejszy tryb życia powoduje powstanie nowych chorób cywilizacyjnych. Widzimy, że medycyna tradycyjna czyni nieustanne postępy. Ciągle powstaje nowe panaceum na nasze dolegliwości.

Jednak nie ma uniwersalnej pigułki na nowo powstałe choroby, które określamy nazwą „chorób cywilizacyjnych”. Gdzie popełniamy błąd?

Receptą na zdrowie może być medycyna naturalna. Uznaje ona zasadę, że nie ma chorób, których nie da się wyleczyć, ale są choroby, które są leczone niewłaściwymi metodami.

Zalety medycyny naturalnej:

  • Kładzie nacisk na zapobieganie chorobie i jej komplikacjom, a nie tylko interweniuje w momencie wystąpienia niepokojących objawów.
  • Bierze pod uwagę cały organizm osoby, a nie tylko skupia się na organie chorym.
  • Nie postrzega choroby jako elementu odrębnego od osoby chorej.
  • Jest mniej inwazyjna, niż syntetyczne leki, które lecząc skutki choroby potrafią niszczyć inne narządy.
  • Nie powoduje efektów ubocznych.

Medycyna naturalna zakłada, że nasz organizm posiada naturalną zdolność do samoleczenia. W przypadku chorób, które powstały w wyniku nieodpowiedniego odżywiania się i złego stylu życia uzupełnienie niedoborów w organizmie i przywrócenie mu takich „fabrycznych ustawień” w znacznym stopniu poprawi jego zdolność do walki z chorobą.

Oczywiście, leczenie farmakologiczne jest niezastąpione w stanach zagrożenia życia. Medycyna naturalna natomiast jest sztuką uzdrawiania całego organizmu, a nie tylko objawów zaburzeń. Dlatego jest skuteczna w przypadku wielu chorób przewlekłych.

Zamiast walczyć z dolegliwościami zwalcz przyczynę naturalnie!

Jakie sygnały wysyła organizm zatruty toksynami?

Każdego dnia mamy kontakt z niezliczoną ilością zanieczyszczeń i toksyn zawartych w powietrzu, wodzie i pokarmach. Zimą substancje szkodliwe gromadzą się w naszym organizmie. Wynika to z faktu, że w tym okresie mniej się ruszamy, rzadziej spacerujemy czy jeździmy na rowerze.

Nadszedł czas, by odeprzeć ich atak!

Ciągle czujesz zmęczenie?

Po ciężkim dniu w pracy to nic dziwnego. Jednak, gdy po przebudzeniu jesteś zmęczony, oznacza to, że Twój organizm gorzej funkcjonuje i traci zdolność do regeneracji.

Wypadają Ci włosy?

Możliwe, że Twoim włosom brakuje składników mineralnych, witamin czy aminokwasów. Musisz reagować! Jednak toksyny i złogi uniemożliwiają wchłanianie składników odżywczych.

Masz problemy ze skórą i alergię?

Jeżeli nagle zaczynasz mieć objawy alergii czy nadwrażliwości na jakiś pokarm, które wcześniej nie występowały, może to oznaczać, że zakwaszone komórki Twojego organizmu zaczęły traktować składniki odżywcze, jako ciało obce.

Boli Cię głowa?

Jeżeli migrena utrzymuje się przez długi czas, a na dodatek czujesz rozdrażnienie i trudności w koncentracji – warto pomyśleć o oczyszczaniu.

Masz trudności w odchudzaniu?

Zmieniłeś swój styl życia, zacząłeś więcej ćwiczyć i zmniejszyłeś kaloryczność posiłków, jednak nie masz widocznych efektów? Zanieczyszczony organizm spawalnia przemianę materii. Czas na detoks!

JEŻELI ORGANIZM WYSYŁA CI TAKIE SYGNAŁY – WESPRZYJ GO ODNOWĄ NATURALNĄ!

Zadbaj o zdrowe ciało na wiosnę i odpowiednią dietę: odstaw alkohol i papierosy, kawę i ciastka. Zastąp je warzywami i owocami, najlepiej spożywanymi na surowo.

Skuteczne oczyszczanie organizmu oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania wspomagają również terapie, dostępne w BioMed Complex:

Złogi, zatruwające organizm są niebezpieczne dla organizmu, bo powodują niedobory witamin i minerałów i są przyczyną wielu przewlekłych chorób.

Nie czekaj! Rozpocznij DETOKS!

Kroplówki dla sportowców – naturalne wspomaganie wydolności organizmu

Sportowcy oraz osoby aktywne fizycznie bardzo często poszukują metod zwiększających wydolność fizyczną organizmu. Osobom takim szczególnie polecana jest ozonoterapia oraz wlewy dożylne witaminy C.

Ozon jako trzyatomowa cząsteczka tlenu zwiększa transport tlenu do wszystkich komórek, w tym do mięśni. Dotlenione komórki mięśniowe mogą przez to dłużej i efektywniej pracować.

Ozon zwiększa pobór tlenu w czasie wysiłku, a to z kolei przekłada się na ogólna poprawę kondycji fizycznej u sportowców. Ważną zaletą tego zabiegu jest to, że znacznie przyspiesza proces odnowy organizmu po zarówno mniejszym jak i większym wysiłku fizycznym.

Ozonoterapia zdecydowanie odmładza, gdyż poprzez dotlenienie tkanki podskórnej i skórnej następuje jej uelastycznienie. Warto wspomnieć, że ozon nie tylko zwiększa siłę fizyczną, ale także poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, poprzez dotlenienie mózgu.

Zabieg ten nie ma skutków ubocznych i jest bezpieczny dla organizmu.

Witamina C z kolei jest istotnym antyoksydantem, który pełni bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

W wyniku wzmożonego wysiłku fizycznego dochodzi do powstawania tzw. wolnych rodników, które doprowadzają do uszkodzenia struktur mięśniowych i tkanek. Witamina C jest niezbędna w reperowaniu tych uszkodzeń oraz zmniejsza istniejące już stany zapalne stawów.

Witamina C ma duże znaczenie w produkcji kolagenu. To rodzaj białka, który utrzymuje tkankę łączną w dobrej kondycji. Obecność kolagenu sprawia, że stale zachodzi proces odnowy komórkowej, co korzystnie wpływa na stan skóry oraz przyśpiesza proces gojenia się ran. Stosowanie wlewów z tą witaminą przyczynia się do szybszego wzrostu masy mięśniowej.

Poprawia także przepływ w naczyniach krwionośnych, przez co komórki organizmu są bardziej dotlenione . Niszczy blaszki miażdżycowe, lipidy i tym samym ma bardzo pozytywny wpływ na układ krążenia.

Ma pozytywny wpływ na stres, gdyż przyczynia się do obniżenia poziomu kortyzolu. Redukuje zmęczenie i zaburzenia snu, a tym samym wzmacnia organizm. Działa regeneracyjnie, a podawana w formie wlewów dożylnych ma stuprocentową przyswajalność.

 

 

Zastosowanie ozonoterapii w chorobach o podłożu infekcyjnym

Ze względu na swoje silne właściwości odkażające ozonoterapia jest zabiegiem szczególnie polecanym przy dolegliwościach spowodowanych obecnością patogenów.

Za skuteczność ozonoterapii w walce z infekcjami odpowiadają następujące właściwości ozonu:

  • ozon stymuluje nasz układu odpornościowy: pobudza produkcję białych krwinek, interferonu i interleukin-2 (które atakują patogeny, chronią organizm przed infekcjami i działają przeciwzapalnie).
  • większość patogenów jest wrażliwa na stres oksydacyjny, dlatego kontakt z aktywnym tlenem prowadzi do ich zniszczenia. W badaniach wykazano, że w tkankach, w których rozwijają się drobnoustroje jest mniej tlenu niż w zdrowych tkankach.
  • patogeny nie są w stanie się uodpornić na działanie ozonu. Dlatego ozonoterapia świetnie sprawdza się w terapii infekcji lekoopornych.
  • ozon blokuje receptory wirusów, uniemożliwiając penetrację komórek gospodarza i reprodukcję wirusów.

Zaletą stosowania ozonoterapii jest fakt, że nie obciąża ona organizmu jak leki farmakologiczne standardowo stosowane w przypadku infekcji (nie zaburza flory bakteryjnej w jelitach, nie obciąża nerek i wątroby – jak ma to miejsce w przypadku antybiotyków). Ponadto ozon sprzyja regeneracji organizmu po infekcjach – dotlenienie krwi poprawia krążenie, przez co szybciej usuwane są toksyny, przyspiesza się regeneracja uszkodzonych tkanek.

Bezpośrednio po zabiegu, u większości osób poddanych terapii tlenowo-ozonowej, następuje przypływ energii, poprawia się wydolność organizmu i koncentracja. Jedynym skutkiem ubocznym, jaki może pojawić się po terapii jest efekt Jarischa-Herxheimera potocznie zwany Herxem. Zachodzi on kiedy z zabitych patogenów wydzielone zostają toksyny. Objawy Herxa pojawiają się w momencie, kiedy narządy oczyszczające krew (wątroba, nerki) nie nadążają usuwać toksyn. Mogą wtedy wystąpić bóle głowy, ogólne zmęczenie, gorączka, objawy grypopodobne, wysypka, bóle kostno-stawowe i inne. Dlatego w okresie stosowania terapii zaleca się zwiększyć przede wszystkim podaż wody do organizmu oraz opcjonalnie zastosować środki (suplementy, metody terapeutyczne) przyspieszające wydalanie toksyn.