Nasza lokalizacja
Chorzów, ul. Jubileuszowa 42
Godziny otwarcia
Pn: 12.00 - 20.00
Wt: 8.00 – 16.00
Śr: 10.00 – 18.00
Czw: 10.00 – 18.00
Email
rejestracja@biomedcomplex.pl

Gdy medycyna konwencjonalna zawodzi…

Dzisiejszy tryb życia powoduje powstanie nowych chorób cywilizacyjnych. Widzimy, że medycyna tradycyjna czyni nieustanne postępy. Ciągle powstaje nowe panaceum na nasze dolegliwości.

Jednak nie ma uniwersalnej pigułki na nowo powstałe choroby, które określamy nazwą „chorób cywilizacyjnych”. Gdzie popełniamy błąd?

Receptą na zdrowie może być medycyna naturalna. Uznaje ona zasadę, że nie ma chorób, których nie da się wyleczyć, ale są choroby, które są leczone niewłaściwymi metodami.

Zalety medycyny naturalnej:

  • Kładzie nacisk na zapobieganie chorobie i jej komplikacjom, a nie tylko interweniuje w momencie wystąpienia niepokojących objawów.
  • Bierze pod uwagę cały organizm osoby, a nie tylko skupia się na organie chorym.
  • Nie postrzega choroby jako elementu odrębnego od osoby chorej.
  • Jest mniej inwazyjna, niż syntetyczne leki, które lecząc skutki choroby potrafią niszczyć inne narządy.
  • Nie powoduje efektów ubocznych.

Medycyna naturalna zakłada, że nasz organizm posiada naturalną zdolność do samoleczenia. W przypadku chorób, które powstały w wyniku nieodpowiedniego odżywiania się i złego stylu życia uzupełnienie niedoborów w organizmie i przywrócenie mu takich „fabrycznych ustawień” w znacznym stopniu poprawi jego zdolność do walki z chorobą.

Oczywiście, leczenie farmakologiczne jest niezastąpione w stanach zagrożenia życia. Medycyna naturalna natomiast jest sztuką uzdrawiania całego organizmu, a nie tylko objawów zaburzeń. Dlatego jest skuteczna w przypadku wielu chorób przewlekłych.

Zamiast walczyć z dolegliwościami zwalcz przyczynę naturalnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *