Nasza lokalizacja
Chorzów, ul. Jubileuszowa 42
Godziny otwarcia
Pn: rej. telefoniczna
Wt: 10.00 – 18.00
Śr: 10.00 – 18.00
Czw: 10.00 – 18.00
Pt: rej. telefoniczna
Email
rejestracja@biomedcomplex.pl

Kompleksowe badanie organizmu

Podczas stosunkowo krótkiego badania (ok. 1-1,5h) otrzymujemy informacje o ogólnym stanie oraz o obciążeniach organizmu, czyli o faktycznych przyczynach chorób i nieprawidłowości, często nieuchwytnych w standardowych badaniach laboratoryjnych:

  • Borrelia i inne patogeny odkleszczowe,
  •  bakterie (Helicobacter, paciorkowce, gronkowce, chlamydie, mykoplazmy i in.),
  • grzyby (Candida, Aspergillus, Penicillium i in.),
  • pasożyty (nicienie, tasiemce, przywry, pierwotniaki),
  • wirusy (HPV, HBV, HCV, EBV i in.),
  • zakwaszenie, obciążenie glutenem, kazeiną, procesy autoimmunologiczne.

Diagnostyka obciążeń i kondycji organizmu odbywa się za pomocą testowania rezonansowego (Vega test). Główną zaletą tej metody jest zastosowanie w profilaktyce zdrowia – badanie pozwala wykryć obciążenia często na wiele lat przed pojawieniem się pierwszych symptomów chorób.

Diagnozowanie odbywa się w sposób bezinwazyjny - bez naruszania powłoki skórnej badanej osoby, bez naświetlania promieniami rentgenowskimi ani zmuszania do połykania sondy. Metody testowania rezonansowego są stosowane w 34 krajach, przez ponad 30 tysięcy lekarzy zrzeszonych w Międzynarodowym Towarzystwie Elektroakupunktury i w najlepszych klinikach Europy (głównie w Niemczech, Szwajcarii i Francji).

Są to jedne z najdokładniejszych metod diagnostycznych – ich pewność sięga 95%. Od lat 90. XX w. w Niemczech metody Volla i Vega Test zostały wprowadzone do badań refundowanych z funduszu zdrowia i są zlecane przez lekarzy jako tzw. metody ostatniej szansy – kiedy nie wykryto przyczyn schorzeń w standardowych badaniach.

Dostępność, ceny, a także wiarygodność badań laboratoryjnych w kierunku obciążeń mikrobiologicznych (pasożytów, bakterii) często pozostawiają wiele do życzenia. Wg. niektórych doniesień - w Polsce - inwazja owsików sięga 95% ludności, włosogłówki sięga 80% ludności, glisty sięga 50% ludności, zakażenie lambliami już u niemowląt dochodzi do 80%. Pasożyty te przyczyniają się do uszkadzania układu odpornościowego, powodują zaburzenia wchłaniania, a co za tym idzie niedobory mikroelementów i składników odżywczych, w dłuższej perspektywie są odpowiedzialne za alergie, astmy, egzemy skórne, dolegliwości jelitowe i wiele innych schorzeń. Wykrywalność pasożytów w przypadku badania kału (3 próbki) wynosi od 7 do 25%, metodami serologicznymi (IgM, IgG) - ok. 55- 60%. Wykrywalność bakterii Borrelii, wywołującej boreliozę – prawdziwą zmorę ostatnich lat, w najczęściej stosowanych testach szacuje się na: ELISA - ok. 30-40%, Western Blot na ok. 50-60%.W takich przypadkach bardzo pomocne okazują się metody testowania rezonansowego. Pozwalają na szybkie zdiagnozowanie przyczyn schorzeń oraz złego samopoczucia niewiadomego pochodzenia.

test volla katowice

Metoda Volla i Vega Test

Metoda elektroakupunktury (Metoda Volla) została opracowana w 1953 roku w Niemczech przez lekarza dr Reinholda Volla oraz inżyniera Fritzera Wernera. Polega ona na pomiarze potencjałów elektrycznych na punktach akupunkturowych powiązanych z odpowiednimi narządami. Metodę Vega Test, często nazywaną uproszczoną Metodą Volla, opracował w 1978 roku w Stanach Zjednoczonych uczeń dr. Volla – niemiecki lekarz Helmut Schimmel. Metody te bazują na fakcie, że każdy organ, układ w ludzkim organizmie, ale także każdy patogen(pasożyt, wirus) posiada swoje unikalne spektrum falowe. Nasz układ nerwowy przenosi informacje o tych potencjałach elektrycznych. Podczas badania testowane są, zapisane w formie cyfrowej, częstotliwościowe modele poszczególnych obciążeń lub stanów organizmu. Dzięki temu możliwe jest wykrycie chorobotwórczych patogenów (pasożytów, grzybów, bakterii, wirusów), zmian w funkcjonowaniu organizmu, toksyn, niedoborów, nietolerancji pokarmowych oraz wielu innych nieprawidłowości. Jest to kluczowe w celu podjęcia właściwej terapii.
 
Przeciwwskazania do badania:
• rozrusznik serca lub inne urządzenie stymulujące pracę narządów,
• ciąża.
Przygotowanie do badania:
• 3 godziny przed badaniem nie pić napojów pobudzających (kawa, herbata, energetyki),
• dzień przed badaniem nie spożywać alkoholu,
• dzień przed badaniem odstawić leki (nie dotyczy to leków podtrzymujących życie, koniecznych do zażycia).
 
Test Volla wykazuje wysoką skuteczność w wykrywaniu patogenów jeszcze na długo przed wystąpieniem dolegliwości chorobowych. Prawidłowo przeprowadzone badanie jest w stanie zobrazować stan narządów wewnętrznych i zdiagnozować występowanie nieprawidłowości w organizmie. Vega test ma za zadanie określić, w których lokalizacjach w organizmie występują odstępstwa od normy mogące być przyczyną złego samopoczucia. Może to być stres, zły stan emocjonalny lub pasożyty zaburzające prawidłowe procesy zachodzące wewnątrz ciała. Zarówno test Volla, jak i Vega test można wykonać w naszym Centrum, które jest wyposażone w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny oraz dysponuje kadrą doświadczonych terapeutów. Z usług kliniki korzystają nie zarówno pacjenci ze Świętochłowic, jak i miast takich jak Katowice, Chorzów czy Ruda Śląska.