Nasza lokalizacja
Chorzów, ul. Jubileuszowa 42
Godziny otwarcia
Pn: rej. telefoniczna
Wt: 10.00 – 18.00
Śr: 10.00 – 18.00
Czw: 10.00 – 18.00
Pt: rej. telefoniczna
Email
rejestracja@biomedcomplex.pl

Borelioza – choroba, którą można wyleczyć

UWAGA - PROMOCJA
ZABIEG GENERATOREM PLAZMOWYM RIF'A - 150 zł
(zabieg 2,5 h, standardowa cena 250 zł)
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW >>

Borelioza to wieloukładowa odkleszczowa choroba zakaźna, którą wywołują bakterie z rodziny krętków. Zakażenie następuje najczęściej poprzez ślinę lub wymiociny kleszcza. Na przestrzeni czasu wokół diagnozowania i leczenia boreliozy narosło wiele mitów. Uważa się m.in., że skuteczne leczenie boreliozy nie jest możliwe, a wszelkie formy leczenia są formami leczenia objawowego i nie prowadzą do całkowitego wyleczenia. W praktyce leczenie boreliozy jest nie tylko możliwe, ale i skuteczne. W BioMed Complex prowadzimy naturalne leczenie boreliozy, wykorzystując następujące metody:

  • terapia Rife'a generatorem plazmowym
  • fitoterapia
  • dietoterapia

Borelioza – nieodwracalne powikłania

O ile samo usunięcie bakterii wywołujących boreliozę jest możliwe, o tyle niektóre powikłania choroby mogą być nieodwracalne, dotyczy to przede wszystkim układu krwionośnego, nerwowego i ruchowego. Dlatego tak ważne jest szybkie wykrycie i leczenie boreliozy. Borelioza może powodować zapalenie opon mózgowych, które z kolei może prowadzić do trwałego uszkodzenia mózgu, częściowej lub całkowitej utraty słuchu lub wzorku, a nawet upośledzenia umysłowego o bardzo różnym stopniu nasilenia.

Niezbędna w przeciwdziałaniu powikłań jest wczesna diagnostyka choroby i badania na boreliozę. Jedną z najskuteczniejszych metod diagnozowania boreliozy jest badanie Vega Test. Pomaga wykryć zakażenie bakterią Borrelia odpowiedzialną za rozwój choroby już w jej wczesnym stadium, kiedy leczenie boreliozy jest najbardziej efektywne, dlatego badania na boreliozę są tak ważne.

Niepokojące objawy – kiedy można się spodziewać zakażenia boreliozą?

Początkowe objawy boreliozy, takie jak:

⦁    przewlekłe zmęczenie, które nie ustępuje po odpoczynku,

⦁    bóle stawów,

⦁    bóle mięśni,

⦁    bezsenność i problemy z jakością snu, są często utożsamiane z przewlekłym zmęczeniem oraz stresem. Z tego powodu są często ignorowane, co prowadzi do dalszego rozwoju choroby, który niesie za sobą nasilanie się początkowych objawów i pojawianie się kolejnych.

Jeśli odczuwamy:

⦁    przewlekłe zmęczenie (przez co najmniej kilka dni),

⦁    bóle kości i stawów,

⦁    bóle mięśniowe (często przypominające „łamanie” grypowe),

⦁    częste bóle głowy oraz migrenowe bóle głowy,

⦁    kłujący ból w żebrach, klatce piersiowej czy brzuchu,

⦁    trudności przy oddychaniu,

⦁    drżenie kończyn niespowodowane silnym wysiłkiem fizycznym,

Koniecznie powinniśmy się przepadać w kierunku zakażenia Borrelią.

Terapia boreliozy.

Główną metodą usuwania boreliozy w BioMed Complex jest terapia Rife’a generatorem plazmowym. Na ten moment jest to jedna z najskuteczniejszych i najszybszych metod walki z tą chorobą. Terapia obejmuje usuwanie Borrelii jak i innych infekcji odkleszczowych. Przewagą terapii Rife’a nad innymi metodami jest możliwość swobodnego przenikania fal przez ciało osoby poddanej terapii. Dzięki temu drobnoustroje są usuwane ze wszystkich tkanek w organizmie (również z układu nerwowego, z tkanek twardych - kości, stawów) co jest kluczowe w skutecznej terapii boreliozy. Ponadto w terapii boreliozy bardzo dobre efekty przynosi ozonoterapia oraz terapie witaminowe (szczególnie wlewy dożylne witaminy C). Terapie te, poza silnym działaniem usuwającym patogeny chorobotwórcze z organizmu, przyspieszają usuwanie toksyn oraz regenerację uszkodzonych tkanek i narządów.

Naturalne leczenie boreliozy – fitoterapia

Alternatywą dla antybiotykoterapii w leczeniu boreliozy jest również ziołolecznictwo. Fitoterapia to metoda leczenia oraz profilaktyki zdrowia opierająca się na leczniczych i prozdrowotnych właściwościach ziół. Leczenie boreliozy ziołami jest znane i praktykowane w medycynie alternatywnej od dawna. Zioła nie tylko łagodzą objawy choroby, ale przede wszystkim pomagają w skutecznym zwalczaniu drobnoustrojów odpowiedzialnych za jej rozwój.

Katowice – naturalne leczenie boreliozy

Pacjentów zamieszkałych na terenie Aglomeracji Katowickiej zapraszamy do centrum medycyny naturalnej BioMed Complex. W naszym Centrum oferujemy skuteczną diagnostykę przy pomocy rezonansowego testu wegetatywnego, który bazuje na diagnostyce elektroakupunkturowej R. Volla i czynnościowej diagnostyce bioelektronowej oraz naturalne leczenie boreliozy. Ponadto proponujemy również inne zabiegi związane między innymi z rehabilitacją kręgosłupa czy wlewy witaminowe w celu poprawy odporności.