Nasza lokalizacja
Chorzów, ul. Jubileuszowa 42
Godziny otwarcia
Pn: rej. telefoniczna
Wt: 10.00 – 18.00
Śr: 10.00 – 18.00
Czw: 10.00 – 18.00
Pt: rej. telefoniczna
Email
rejestracja@biomedcomplex.pl

Fizjoterapia – powrót do sprawności krok po kroku

Fizjoterapia jest jedną z metod rehabilitacji, którą wykorzystuje się u pacjentów po przebytych urazach, kontuzjach czy operacjach. Ma ona szczególne znaczenie w przypadku leczenia dolegliwości bólowych układu kostnego oraz tkanek miękkich, poprzez wykorzystanie terapii manualnej stawów oraz urządzeń do stymulacji. Fizjoterapia znajduje również zastosowanie w przypadku leczenia dysfunkcji układu nerwowego, oddechowego i sercowo-naczyniowego, dzięki czemu jest chętnie stosowana w przypadku pacjentów zmagających się z różnorodnymi jednostkami chorobowymi.

Do przeprowadzenia zabiegów fizjoterapeutycznych wykorzystuje się często nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, obsługiwany przez doświadczonych specjalistów. Dzięki temu pacjenci mogą korzystać z takich zabiegów jak:

  • terapia manualna,
  • igłoterapia,
  • treningi rehabilitacyjne,
  • kinesiotaping,
  • ćwiczenia indywidualne i grupowe.

Wszystkie zabiegi powinny być prowadzone pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Bardzo ważne jest nie tylko usunięcie dolegliwości bólowych, ale także ich przyczyny. Fizjoterapia jest wysoce skuteczna w leczeniu wielu chorób. Większość specjalistów wykonuje zabiegi z zakresu fizjoterapii:

  • ortopedycznej i neurologicznej,
  • dziecięcej,
  • pourazowej,
  • pooperacyjnej,

W przebiegu zajęć rehabilitacyjnych fizjoterapeuci wykorzystują również specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń oraz urządzenia, które zwiększą skuteczność zabiegów.

Fizjoterapia – dlaczego warto zdecydować się na pomoc specjalisty?

Wiele osób twierdzi, że fizjoterapia przeznaczona jest głównie dla osób aktywnych fizycznie, które spotkała w życiu kontuzja. Zabiegi fizjoterapeutyczne są jednak właściwym rozwiązaniem także dla osób, którym tego ruchu na co dzień brakuje. Większe miasta w Polsce takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Katowice to obecnie przede wszystkim siedziby wielkich korporacji, które oferują liczne stanowiska biurowe. Dla osób decydujących się na wykonywanie takiego rodzaju pracy bardzo często jedyną aktywnością jest okazjonalny spacer lub dojazd do biura na rowerze. Właśnie takie osoby powinny pomyśleć o wizycie w gabinecie fizjoterapeutycznym – gdzie specjalista zadba o odpowiedni stan mięśni i ciała.

Można pokusić się o stwierdzenie, że fizjoterapia jest wskazana dla każdego – jednak jej efekty są różne w zależności od człowieka i jego trybu życia. Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą chiropraktyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *