Nasza lokalizacja
Chorzów, ul. Jubileuszowa 42
Godziny otwarcia
Pn: rej. telefoniczna
Wt: 10.00 – 18.00
Śr: 10.00 – 18.00
Czw: 10.00 – 18.00
Pt: rej. telefoniczna
Email
rejestracja@biomedcomplex.pl

ozonoterapia katowiceterapia tlenowo-ozonowa

Terapia ozonem

Ozonoterapia znana również jako terapia tlenowo-ozonowa to niekonwencjonalna metoda leczenia przy pomocy mieszaniny telnowo-ozonowej. Terapia ozonem od lat jest wykorzystywana w medycynie jako metoda wspomagająca leczenie podstawowe. Stosuje się ją przede wszystkim w przypadkach:

  • ubytków skórnych,
  • niegojących się lub trudno gojących się ran różnego pochodzenia,
  • owrzodzeń, odleżyn,

Z dobrodziejstw terapii tlenowo-ozonowej mogą również korzystać pacjenci z urazami ortopedycznymi.

Ozonoterapia – działanie

Terapia tlenowo-ozonowa wykorzystuje dobroczynne właściwości ozonu, który podczas rozpadu uwalnia bardzo aktywny tlen atomowy. Tlen atomowy uwalniany w trakcie zabiegu ozonoterapii skutecznie niszczy wszelkie bakterie oraz grzyby i wirusy, które mogą powodować różne choroby. Terapia natlenia tkanki, co przyspiesza i ułatwia procesy odbudowy komórek.

Ozonoterapia:

  • działa bakterio-, wiruso- i grzybobójczo;
  • ma pozytywny wpływ na procesy biochemiczne zachodzące w organizmie;
  • pobudza ziarninowanie;
  • poprawia naskórkowanie;
  • poprawia miejscowe ukrwienie tkanek.

Ozonowanie krwi

Jedną z popularnych odmian tradycyjnej ozonoterapii jest ozonowanie krwi żylnej, nazywane również autohemotransfuzją. Podczas zabiegu od pacjenta pobiera się krew, która jest wprowadzana bezpośrednio do specjalnie przygotowanego pojemnika zawierającego preparat zapobiegający jej krzepnięciu. Następnie krew jest ozonowana. Ozonowanie krwi polega na dodaniu do popranej krwi mieszanki telnowo-ozonowej o żądanym stężeniu ozonu. Tak naozonowana krew jest wprowadzana z powrotem do organizmu pacjenta.

Aplikowana do krwi dawka mieszaniny telnowo-ozonowej jest bezpośrednio uzależniona od jednostki chorobowej.

Katowice – gdzie zgłosić się na profesjonalne ozonowanie krwi ?

Prawidłowo przeprowadzona terapia ozonowa jest metodą leczenia o bardzo dużej skuteczności oraz szybkim działaniu. Chorobotwórcze drobnoustroje nie są odporne na ozon, tak jak uodparniają się na antybiotyki, dlatego terapia tlenowo-ozonowa oraz ozonowanie krwi niejednokrotnie okazują się metodami skuteczniejszymi od tradycyjnej antybiotykoterapii.

Na profesjonalną terapię ozonem zapraszamy do centrum medycyny naturalnej BioMed Complex w Świętochłowicach. Do skorzystania z oferty naszego centrum w szczególności zachęcamy Pacjentów ze Świętochłowic oraz miast ościennych. Dogodna lokalizacja sprawia, że nasze Centrum jest doskonale skomunikowane z miastami, takimi jak: Chorzów, Ruda Śląska, Bytom, a nawet Katowice czy Zabrze.