Nasza lokalizacja
Chorzów, ul. Jubileuszowa 42
Godziny otwarcia
Pn: 12.00 - 20.00
Wt: 8.00 – 16.00
Śr: 10.00 – 18.00
Czw: 10.00 – 18.00
Email
rejestracja@biomedcomplex.pl

Medycyna niekonwencjonalna wielu osobom kojarzy się z metodami leczenia, które znacznie odbiegają od tradycyjnych terapii. Tymczasem w tej dziedzinie również można zauważyć wpływ nowoczesnych technologii, które wykorzystywane są w szczegółowej diagnostyce chorób oraz procesów zachodzących w organizmie. Jedną z takich metod diagnostycznych jest biorezonans.

Czym jest biorezonans?

biorezonans KatowiceBiorezonans jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem, które wykorzystuje stymulację elektromagnetyczną do diagnostyki i leczenia chorób. Metoda ta na podstawie częstotliwości drgań wychwyconych przez aparat jest w stanie określić nieprawidłowości zachodzące w komórkach organizmu. Według założeń medycyny niekonwencjonalnej każdy patogen ma określoną częstotliwość drgań, a wszystkie odstępstwa od normy można zdiagnozować dzięki analizie wibracji, które mogą informować o schorzeniach i stanach chorobowych w organizmie. Biorezonans można wykorzystywać zarówno w celach diagnostycznych, jak też do terapii wielu chorób i uzależnień.

Badanie biorezonansem magnetycznym

Wiele osób myli biorezonans z rezonansem magnetycznym. Mimo że obie te metody wyróżniają się wysoką dokładnością diagnostyczną, to zarówno przebieg badania, jak i ich istota znacznie się od siebie różnią. Biorezonans przeprowadza się w pozycji siedzącej, a badany trzyma w tym czasie dwie metalowe końcówki podłączone do aparatury. Terapeuta zmienia natężenie fal elektromagnetycznych przechodzących przez ciało i na tej podstawie otrzymywany jest wynik badania. Biorezonans zakłada, że ciało ludzkie wytwarza specyficzne drgania. W przypadku występowania nieprawidłowości lub pasożytów jest w stanie określić lokalizację zaburzeń elektrodermalnych w organizmie oraz zdiagnozować ich przyczynę. Badanie jest całkowicie bezbolesne. W zależności od podatności konkretnej osoby na stymulację elektromagnetyczną może ona odczuwać lekkie mrowienie lub dyskomfort związany z przepływem wiązek prądu o minimalnym natężeniu.

Diagnostyka chorób biorezonansem

Biorezonans magnetyczny wykazuje równie dużą skuteczność w diagnostyce chorób co metody laboratoryjne. W większości wyników ujawnione jednak zostają pasożyty i alergie pokarmowe, które nie zostały zdiagnozowane tradycyjnymi metodami. Terapia biorezonansem obrazuje wszystkie nieprawidłowości w organizmie, które mają być przyczyną powstania chorób oraz nieprzyjemnych dolegliwości. Leczenie ukierunkowane jest więc na wyeliminowanie stanów chorobowych za pomocą fal elektromagnetycznych. Skupia się w głównej mierze na usunięciu pasożytów i alergenów odpowiadających za złą kondycję organizmu. Biorezonans można wykonać w specjalnych klinikach wyposażonych w odpowiednią aparaturę. Dzięki centrum medycyny naturalnej BioMed Complex badanie jest dostępne także w okolicach miasta Katowice. Terapia biorezonansem daje osobom zamieszkującym  cały Śląsk dostęp do skutecznej metody diagnostycznej, która może precyzyjnie określić wewnętrzny stan organizmu i pomóc wdrożyć odpowiednie leczenie w celu pozbycia się dolegliwości o różnym podłożu.