Nasza lokalizacja
Chorzów, ul. Jubileuszowa 42
Godziny otwarcia
Pn: 12.00 - 20.00
Wt: 8.00 – 16.00
Śr: 10.00 – 18.00
Czw: 10.00 – 18.00
Email
rejestracja@biomedcomplex.pl

odkwaszanie organizmu katowiceOdkwaszanie organizmu

Choć zakwaszenie organizmu objawia się pozornie nieszkodliwymi dolegliwościami, które z łatwością można zrzucić na karb przepracowania, niedojadania i stresu, może ono prowadzić do poważnych skutków dla naszego zdrowia. Dlatego podejrzewając zakwaszenie organizmu należy zgłosić się do poradni, która w swojej ofercie ma odkwaszanie organizmu.

Objawy i przyczyny zakwaszenia organizmu

Zakwaszenie organizmu często objawia się pozornie nieszkodliwymi, acz uciążliwymi i nieprzyjemnymi dolegliwościami, wśród których wyróżnić można:

 • częste wzdęcia,
 • zgagę,
 • chroniczne zmęczenie,
 • bóle głowy,
 • problemy z koncentracją,
 • niedoskonałości cery,
 • wypadanie włosów,
 • nadmierną łamliwość paznokci.

Zakwaszeniu organizmu mogą również towarzyszach bóle stawów i mięśni oraz nadmierna nerwowość. Zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu wpływa także na zwiększoną podatność na przeziębienia i infekcje, ogólne osłabienie systemu immunologicznego organizmu oraz problemy z utratą wagi.

Główną przyczyną zakwaszenia organizmu jest nieprawidłowa dieta, na którą składa się wysoko przetworzona żywność, nadmierna ilość mięsa (w szczególności czerwonego), zbóż i produktów zbożowych oraz nabiału.

Nieprawidłowa dieta, a więc dieta uboga w warzywa i owoce nie jest wyłączną przyczyną zakwaszenia organizmu. Wśród innych czynników sprzyjających zaburzeniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu należy wskazać stres (zwłaszcza przewlekły), brak ruchu lub nadmierną aktywność fizyczną, stosowanie używek, nadmierny przerost chorobotwórczych drobnoustrojów oraz głodzenie się. Ostatnie dotyczy zarówno zbyt częste przeprowadzanie głodówek oczyszczających, jak i notoryczne niedojadanie. Wszystkie te czynniki prowadzą do zachwiania homeostazy organizmu, a w konsekwencji do jego zakwaszenia.

Odkwaszanie organizmu – Katowice i okolice

Złe samopoczucie, brak energii, podatność na przeziębienia, niezdrowy wygląd skóry, wypadające włosy i łamliwe paznokcie mogą być objawami zakwaszenia organizmu. W centrum medycyny naturalnej BioMed Complex oferujemy profesjonalną pomoc pacjentom z zachwianą równowagą kwasowo-zasadową organizmu.

W ramach leczenia oferujemy:

 • profesjonalną diagnostykę,
 • zalecenia dotyczące zmian w diecie,
 • indywidualnie dopasowaną do potrzeb pacjenta fitoterapię.

W razie potrzeby proces odkwaszania organizmu uzupełniamy o profesjonalne oczyszczanie organizmu z toksyn i pasożytów.

Ze względu na lokalizację naszego Centrum, jego ofertę kierujemy przede wszystkim do pacjentów z miast, takich jak: Świętochłowice, Chorzów, Ruda Śląska, Bytom, a także Katowice, Zabrze czy Sosnowiec.