Nasza lokalizacja
Chorzów, ul. Jubileuszowa 42
Godziny otwarcia
Pn: 12.00 - 20.00
Wt: 8.00 – 16.00
Śr: 10.00 – 18.00
Czw: 10.00 – 18.00
Email
rejestracja@biomedcomplex.pl

Kroplówki dla sportowców – naturalne wspomaganie wydolności organizmu

Sportowcy oraz osoby aktywne fizycznie bardzo często poszukują metod zwiększających wydolność fizyczną organizmu. Osobom takim szczególnie polecana jest ozonoterapia oraz wlewy dożylne witaminy C.

Ozon jako trzyatomowa cząsteczka tlenu zwiększa transport tlenu do wszystkich komórek, w tym do mięśni. Dotlenione komórki mięśniowe mogą przez to dłużej i efektywniej pracować.

Ozon zwiększa pobór tlenu w czasie wysiłku, a to z kolei przekłada się na ogólna poprawę kondycji fizycznej u sportowców. Ważną zaletą tego zabiegu jest to, że znacznie przyspiesza proces odnowy organizmu po zarówno mniejszym jak i większym wysiłku fizycznym.

Ozonoterapia zdecydowanie odmładza, gdyż poprzez dotlenienie tkanki podskórnej i skórnej następuje jej uelastycznienie. Warto wspomnieć, że ozon nie tylko zwiększa siłę fizyczną, ale także poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, poprzez dotlenienie mózgu.

Zabieg ten nie ma skutków ubocznych i jest bezpieczny dla organizmu.

Witamina C z kolei jest istotnym antyoksydantem, który pełni bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

W wyniku wzmożonego wysiłku fizycznego dochodzi do powstawania tzw. wolnych rodników, które doprowadzają do uszkodzenia struktur mięśniowych i tkanek. Witamina C jest niezbędna w reperowaniu tych uszkodzeń oraz zmniejsza istniejące już stany zapalne stawów.

Witamina C ma duże znaczenie w produkcji kolagenu. To rodzaj białka, który utrzymuje tkankę łączną w dobrej kondycji. Obecność kolagenu sprawia, że stale zachodzi proces odnowy komórkowej, co korzystnie wpływa na stan skóry oraz przyśpiesza proces gojenia się ran. Stosowanie wlewów z tą witaminą przyczynia się do szybszego wzrostu masy mięśniowej.

Poprawia także przepływ w naczyniach krwionośnych, przez co komórki organizmu są bardziej dotlenione . Niszczy blaszki miażdżycowe, lipidy i tym samym ma bardzo pozytywny wpływ na układ krążenia.

Ma pozytywny wpływ na stres, gdyż przyczynia się do obniżenia poziomu kortyzolu. Redukuje zmęczenie i zaburzenia snu, a tym samym wzmacnia organizm. Działa regeneracyjnie, a podawana w formie wlewów dożylnych ma stuprocentową przyswajalność.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *