Nasza lokalizacja
Chorzów, ul. Jubileuszowa 42
Godziny otwarcia
Pn: 12.00 - 20.00
Wt: 8.00 – 16.00
Śr: 10.00 – 18.00
Czw: 10.00 – 18.00
Email
rejestracja@biomedcomplex.pl

Szybkie i skuteczne leczenie hemoroidów? Problem łatwy do rozwiązania.

Osoba, która choć raz w życiu doświadczyła hemoroidów wie, jak bardzo potrafią być uciążliwe. Co druga osoba powyżej 50. roku życia ma problem z hemoroidami. Ta cywilizacyjna choroba często utrudnia normalne funkcjonowanie. Reklamowane suplementy, maści, żele, często dają tylko doraźną ulgę w bólu. Problem jednak pozostaje i powraca niczym bumerang, sprawiając nam coraz to większy ból i dyskomfort.

Jak zwalczyć hemoroidy?
Rosnąca liczba zachorowań na hemoroidy sprawiła, iż leczenie ich stało się wyzwaniem dla medycyny. Rozwój różnych metod terapii sprawił, że ludzie coraz częściej poddają się leczeniu nieszpitalnemu. Jedną z często stosowanych , nieoperacyjnych, metod leczenia tego schorzenia, jest zabieg metodą Barrona. Wysoka skuteczność tej metody jest potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi. Polega ona na odpowiednim założeniu opasek uciskających (gumek) na każda ze zmian hemoroidalnych, które powodują zamknięcie żylaków.

Czy zabieg Barrona jest bolesny?
Zacznijmy od tego, iż same hemoroidy są niezwykle bolesnym schorzeniem. Często powodujące samoistny ból, a przy jakimkolwiek dotyku, tylko się on potęguje. Dlatego też, zabieg Barrona jest wykonywany często w znieczuleniu miejscowym. W niektórych przypadkach, głównie niewielkich zmian żylakowych, lekarz decyduje się na wykonanie zabiegu bez znieczulenia. Pacjenci, u których znieczulenie nie zawsze może być zastosowane (np. kobiety w ciąży) oceniają ból jako umiarkowany, do zaakceptowania. Często także lekarze nie decydują się na znieczulenie, aby mieć pełną kontrolę nad prawidłowo wykonanym zabiegiem (źle założona opaska powoduje ból i konieczne jest powtórzenie zabiegu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *