Nasza lokalizacja
Chorzów, ul. Jubileuszowa 42
Godziny otwarcia
Pn: 12.00 - 20.00
Wt: 8.00 – 16.00
Śr: 10.00 – 18.00
Czw: 10.00 – 18.00
Email
rejestracja@biomedcomplex.pl

Diagnostyka boreliozy i stosowane terapie

Borelioza jest chorobą zakaźną wywołaną głównie przez bakterie Borrelia z grupy krętków. Jest to bakteria atakująca przede wszystkim tkankę łączną, z której zbudowane są wszystkie narządy i układ ruchu, stąd objawy choroby są często niecharakterystyczne, dotyczą wielu układów pozornie ze sobą nie związanych.

Jedynym objawem, który w 100 % świadczy o zakażeniu bakterią Borrelia jest wystąpienie charakterystycznego rumienia wędrującego (np. po ukąszeniu kleszcza). W takim przypadku można rozpocząć leczenie bez dodatkowych testów diagnostycznych. Niestety rumień pojawia się tylko w 30 % przypadków zarażeń, co więcej osoby chorujące na boreliozę często nie pamiętają faktu ukąszenia przez kleszcza, stąd postawienie właściwej diagnozy może być trudne. Najbardziej inwazyjna postać kleszczy – nimfy (niedorosłe osobniki) mają wielkość główki szpilki i przyczepiają się do ciała tylko na kilka godzin, stąd łatwo przeoczyć ukąszenie. Nie tylko kleszcze przenoszą Borrelię. Zarazić można się również przez ukąszenie innych owadów (komary, meszki, muchy końskie), picie mleka od zarażonych zwierząt, przez przetoczenie krwi, drogą płciową. Bakterie Borrelii przechodzą przez łożysko, stąd zakażenie może przenieść się na płód, a także na dziecko przez mleko zarażonej matki.

Objawy zakażenia

– przewlekłe zmęczenie, często zaraz po przebudzeniu, nie ustępujące po odpoczynku,
– bóle kostno-stawowe
– bóle i skurcze mięśni
– częste bóle głowy, migreny
– poty nocne, dreszcze, fale gorąca, gorączka z nieznanych powodów
– bezsenność, płytki sen,
– kłujące bóle w żebrach, klatce piersiowej, brzuchu
– trudności z oddychaniem, uczucie braku tchu,
– kołatania, kłucia serca
– mrowienia, drętwienia, pieczenie skóry
– porażenia nerwów, drżenie kończyn
– zaburzenia widzenia -męty w oczach, podwójne widzenie, światłowstręt
– szumy uszne, dzwonienie w uszach, bóle uszu
– zawroty głowy, ataki padaczkowe
– uczucie otępienia, zaburzenia koncentracji, problemy z pamięcią
– częste zmiany nastrojów, drażliwość, depresja oraz wiele innych objawów.

Borelioza może imitować wiele chorób powszechnie znanych jako choroby o nieustalonej przyczynie: reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, choroba Hashimoto, Alzheimera, Parkinsona, fibromialgia, toczeń rumieniowaty, choroby układu krążenia, autyzm a nawet choroby psychiczne.
Należy ją podejrzewać zawsze gdy pojawiają się objawy chorób z różnych układów (np. układu kostno-stawowego, krążeniowego i nerwowego jednocześnie). Borrelia rzadko bytuje we krwi, najczęściej “ucieka” z niej przed układem odpornościowym, przeobraża się w formy przetrwalnikowe (cysty), usadawia się w miejscach dla niego trudnodostępnych (kości, układ nerwowy). Przez to ciężko ją wykryć w standardowych testach laboratoryjnych, badających obecność bakterii właśnie we krwi bądź wykrywających specyficzne przeciwciała świadczące o jej obecności. Pewność najczęściej stosowanych testów: ELISA szacuje się na ok. 30-40%, Western Blot na ok. 50-60%.

Badanie w kierunku infekcji odkleszczowych

W BioMed Complex do wykrywania Borrelii wykorzystujemy wegetatywny test rezonansowy VRT lub inaczej VEGA TEST. Jest to na ten moment jedno z najdokładniejszych badań pozwalających na wykrycie tej bakterii – pewność diagnostyczna testu sięga 95%. Warto podkreślić, że boreliozę wywołuje nie tylko Borrelia, ale także inne patogeny, które razem z nią dostają się do organizmu w momencie zakażenia i często wywołują cięższe objawy niż sama Borrelia. Drobnoustroje te również mogą zaburzać wyniki testów laboratoryjnych w kierunku Borrelii, a także utrudniają jej leczenie. Dlatego w celu podjęcia właściwej terapii kluczowe jest wykrycie wszystkich drobnoustrojów wywołujących Boreliozę. Niewątpliwym atutem VEGA TESTU jest możliwość wykrycia wszystkich infekcji odkleszczowych w trakcie jednego badania, bez konieczności wykonywania wielu kosztownych testów laboratoryjnych (których pewność i tak pozostawia wiele do życzenia).

TERAPIA BORELIOZY

Metoda Rife’a w terapii boreliozy.

Główną metodą usuwania boreliozy w BioMed Complex jest terapia Rife’a generatorem plazmowym. Na ten moment jest to jedna z najskuteczniejszych i najszybszych metod walki z tą chorobą. Terapia obejmuje usuwanie Borrelii jak i innych infekcji odkleszczowych. Przewagą terapii Rife’a nad innymi metodami jest możliwość swobodnego przenikania fal przez ciało osoby poddanej terapii. Dzięki temu drobnoustroje są usuwane ze wszystkich tkanek w organizmie (również z układu nerwowego, z tkanek twardych – kości, stawów) co jest kluczowe w skutecznej terapii boreliozy. Fale plazmatyczne działa na wszystkie formy bakterii i co ważne – bakterie nie są w stanie się na nie uodpornić. Metoda ta jest alternatywą dla terapii antybiotykowych czy ziołowych, choć ich równoległe stosowanie nie jest przeciwwskazaniem do terapii Rife’a.

Jedynym skutkiem ubocznym terapii Rife’a jest znany chorującym na boreliozę efekt Jarischa-Herxheimera potocznie zwany Herxem. Zachodzi on, kiedy z zabitych patogenów wydzielone zostają toksyny. Objawy Herxa pojawiają się w momencie, kiedy narządy oczyszczające krew (wątroba, nerki) nie nadążają usuwać toksyn. Mogą wtedy wystąpić bóle głowy, ogólne zmęczenie, gorączka, objawy grypopodobne, wysypka, bóle kostno-stawowe i inne. Również mogą nasilać się dolegliwości, które występowały przed podjęciem terapii. Reakcja ta może wystąpić w trakcie zabiegu lub do kilku dni po nim. Dlatego w okresie stosowania terapii zalecamy zwiększyć przede wszystkim podaż wody do organizmu oraz opcjonalnie zastosować środki (suplementy, metody terapeutyczne) przyspieszające wydalanie toksyn.

Ozonoterapia w terapii boreliozy.

Ozon ma silnie utleniające działanie. Przez to świetnie sprawdza się w terapiach w kierunku patogenów, które w większości są beztlenowe (Borrelia również należy do bakterii beztlenowych). Ozon bardzo szybko usuwa drobnoustroje odkleszczowe z krwi co znacznie przyspiesza działanie innych metod w walce z boreliozą. Powoduje dotlenienie i rozrzedzenie krwi dzięki temu poprawia działanie antybiotyków w leczeniu konwencjonalnym, ziół, wpływa na szybsze oczyszczanie regenerację organizmu.

Wlewy dożylne witaminy C w terapii boreliozy.

Witamina C ma działanie wspomagające w leczeniu boreliozy – mobilizuje system immunologiczny, usuwa stany zapalne, działa odtruwająco – przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn.

Terapie ziołowe w terapii boreliozy

Bardzo skuteczne w terapii boreliozy okazują się zioła. Szczególnie polecane protokoły ziołowe to protokół Cowdena, Buhnera, a także popularny w Polsce protokół dr. Różańskiego. Zioła mają silne działanie immunostymulujące, przekraczają barierę krew-mózg, działają na koinfekcje co jest niezwykle istotne w kompleksowym leczeniu boreliozy. Co więcej nie obciążają organizmu jak antybiotyki, wspomagają oczyszczać organizm z silnych toksyn produkowanych przez patogeny wywołujące boreliozę.

Hydrokolonoterapia w terapii boreliozy

Jest to zabieg zalecany przy terapiach oczyszczających ze względu na przyspieszenie procesu wydalania toksyn z organizmu, ale także wpływający na poprawę absorpcji substancji odżywczych w jelitach, co ma kluczowe znaczenie w regeneracji organizmu po terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *